Kredyt restrukturyzacyjny – jak uzyskać pomoc w spłacie zadłużenia?
Kredyt restrukturyzacyjny umożliwia osobom w trudnej sytuacji finansowej zmianę umowy kredytowej – tak, aby lepiej dostosować ją do aktualnej sytuacji. Rozwiązanie może pomóc zachować płynność finansową w kryzysie i uniknąć pogłębiania dotychczasowych problemów. Na czym dokładnie polega ten rodzaj kredytu? Zobacz, kto może złożyć wniosek i na jakich warunkach możesz go otrzymać!
Kredyt restrukturyzacyjny – co to za rodzaj finansowania i kto może z niego skorzystać?
Dotknęła Cię sytuacja, która pogorszyła Twój poziom życia i sytuację finansową? Masz w tej chwili problem z terminową spłatą zobowiązań? Jeżeli raty kredytów zaczynają Cię przerastać, skontaktuj się z bankiem. Jedną z tymczasowych opcji może być kredyt restrukturyzacyjny, który z definicji mówi o zmianie warunków, na jakich są Ci obecnie udzielone kredyt. Warto wiedzieć, że najważniejszym celem restrukturyzacji kredytów jest znalezienie punktu wyjścia dla zadłużonej osoby, dzięki któremu spłata zobowiązań może być mniej odczuwalna dla portfela. Złóż wniosek a my, jako bank, postaramy się Ci pomóc. Restrukturyzacja kredytu może być dla Ciebie dostępna jeśli:
- masz już zadłużenie i masz trudności z terminową spłatą zobowiązań, a Twoja osobista sytuacja finansowa z miesiąca na miesiąc staje się coraz trudniejsza, ponadto wierzyciele wysyłają już ponaglenia związane z uregulowaniem zaległych rat.
- Twoja sytuacja finansowa uległa pogorszeniu, ale wciąż spłacasz terminowo zobowiązania. Masz jednak świadomość, że ten stan może się zmienić, bo nie masz wpływu na rosnące odsetki swoich kredytów, a opłaty bieżące nie maleją.
Pobierz wniosek o restrukturyzację kredytu →
Jakie rozwiązania możemy Ci zaproponować?
Masz wrażenie, że jedynym rozwiązaniem jest ogłoszenie bankructwa konsumenckiego? To niekoniecznie prawda. Zanim się na to zdecydujesz, rozważ pozostałe opcje, np. umowę restrukturyzacyjną z Bankiem BNP Paribas. To nic innego jak ugoda, konsolidacja kredytów lub zmiana produktów. Sprawdź, czy to rozwiązanie może być pomocne w Twojej sytuacji!
Zacznijmy od przypadku, kiedy spłacasz zaległości terminowo, ale jednocześnie zdajesz sobie sprawę, że wkrótce Twoja sytuacja może ulec gwałtownemu pogorszeniu. Wówczas możemy Ci zaproponować, np. konsolidację zobowiązań. Jeśli natomiast już masz zadłużenie, nie jesteś w stanie go spłacać, a od jakiegoś czasu nie możesz sobie pozwolić na spłatę każdego ze zobowiązań, restrukturyzacja zadłużenia również może być jednym z pomocnych rozwiązań. Kiedy złożysz wniosek, a my rozpatrzymy go pozytywnie, możemy Ci zaproponować więcej rozwiązań, np.:
- Obniżenie miesięcznej raty – niezależnie czy spłacasz jeden kredyt, czy kilka. Podstawą działania jest obniżenie łącznych zobowiązań, abyś był w stanie je regulować.
- Wydłużenie okresu spłaty – który też pozwoli obniżyć comiesięczną ratę, zachowując korzystne warunki.
- Zmiany produktów – odnawialnych kredytów, limitów w koncie na kredyt ratalny, aby w rezultacie je zamknąć.
Złóż i uzasadnij swój wniosek o restrukturyzację kredytu
Czy każdy ma szansę połączyć swoje zobowiązania i płacić niższe raty, wydłużając czas spłaty? Istnieje duża szansa. Pierwsze, co powinieneś zrobić, to złożyć wniosek o restrukturyzację kredytu – wysyłając go na adres e-mail restrukturyzacja_detalpf@bnpparibas.pl lub składając go osobiście w jednej z placówek. Możemy również potrzebować Twojego zaświadczenia o zatrudnieniu, bieżących umów o dzieło czy decyzji ZUS o waloryzacji ostatniego świadczenia emerytalnego. Listę wszystkich niezbędnych dokumentów znajdziesz na naszej stronie internetowej.
Jak napisać wniosek o restrukturyzację kredytu? Szczerze i rzetelnie, podając prawdziwe powody, dla których znalazłeś się w trudnej sytuacji. W formularzu internetowym dostępnym na bnpparibas.pl znajdziesz pola, w których poprosimy Cię o uzupełnienie przyczyny złożenia takiego wniosku, wraz ze szczegółowym wyjaśnieniem. Kiedy będziesz mieć komplet dokumentów, wyślij i poczekaj, aż przeanalizujemy Twoją sytuację i wrócimy do Ciebie z propozycją rozwiązania.
Kiedy otrzymasz odmowę?
Samo złożenie wniosku nie gwarantuje pozytywnej odpowiedzi. Ostateczna decyzja zależy od analizy Twoich finansów oraz złożonego wniosku (zdolności kredytowej). Pamiętaj, że bardzo ważne jest, aby kontaktować się z nami jak najszybciej.
Uwaga: Powyższe dane mają charakter informacyjny, nie są ofertą ani przyrzeczeniem. Każdy wniosek będzie traktowany indywidualnie w zależności od okoliczności.
FAQ
Zmiana warunków obecnej umowy kredytowej, która ma na celu dopasowanie się do aktualnej sytuacji finansowej kredytobiorcy. Może przykładowo polegać na wydłużeniu okresu kredytowania, zmiany produktu czy zmianę wysokości rat.
Napisz nam szczerze, dlaczego składasz wniosek – utrata pracy, obniżenie dochodów, zdarzenie losowe, zamknięcie biznesu.