Sprawdź, jak sfinansować proekologiczne rozwiązania
Samochód hybrydowy, energooszczędne urządzenia do biura lub fabryki, a może elektryczna hulajnoga? Przed zakupem tego rodzaju proekologicznych produktów do firmy, zorientuj się, czy bank nie czeka na Ciebie z propozycją „zielonego kredytu”.
Już nie tylko wielkie korporacje, ale również małe, a nawet mikrofirmy dostrzegają sens w prowadzeniu zrównoważonego biznesu. Takiego, w którym bierze się pod uwagę wpływ swojej działalności na środowisko. Zyskują w ten sposób także szansę na pozyskanie nowych Klientów i kontrahentów, dla których te wartości mają coraz większe znacznie.
Przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić biznes w myśl proekologicznych zasad, często stają jednak przed wyzwaniem, jak sfinansować nowe inwestycje, zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dobrym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest znalezienie oferty kredytu dla mikrofirm w banku, który promuje zrównoważony biznes.
Zielone kredyty na zmiany w firmie. Dla kogo i co można zyskać?
Ciekawą propozycję dla mikroprzedsiębiorców ma Bank BNP Paribas. To wygodny sposób na pozyskanie finansowania na realizację nowych proekologicznych pomysłów.
Możesz skorzystać z propozycji zielonych kredytów, jeżeli:
- Prowadzisz działalność gospodarczą przez minimum 24 miesiące.
- Ten okres został skrócony do 12 miesięcy dla części zawodów, m.in. adwokatów, radców prawnych, lekarzy, architektów, notariuszy. Ich pełną listę znajdziesz tutaj: https://www.bnpparibas.pl/male-firmy/finansowanie/zielone-kredyty-na-zmiany-w-twojej-firmie
- Twój biznes ma formę jednoosobowej działalności gospodarczej, spółki cywilnej, spółki osobowej lub kapitałowej.
- Twoja firma rozlicza się na zasadach uproszczonej bądź pełnej księgowości.
W obu przypadkach w ramach promocji Bank BNP Paribas nie pobierze od Twojej firmy prowizji za udzielenie kredytu. Bank obniży Ci również samą marżę (w stosunku do standardowej oferty), jeżeli jednocześnie zdecydujesz się przy wykupić ubezpieczenie na życie i zdrowie na czas spłaty zobowiązania – może okazać się bardzo przydatne, jeżeli np. w wyniku wypadku nie będziesz mógł kontynuować działalności, a Twoja jednoosobowa działalność gospodarcze przestanie przynosić dochody.
Jak zawnioskować o zielony kredyt na zmiany w firmie?
Zielonym kredytem na proekologiczne zmiany w firmie można sfinansować szereg przedsięwzięć.
Jeżeli prowadzisz przedsiębiorstwo i rozważasz wzięcie kredytu na proekologiczne zmiany:
- Zadzwoń do doradcy Banku BNP Paribas (+48 500 970 345 – opłata za połączenie wg cennika operatora). Za jego pośrednictwem będziesz mógł złożyć wniosek o kredyt.
- Rozmowę z doradcą możesz też zamówić, korzystając z formularza na stronie: https://www.bnpparibas.pl/male-firmy/finansowanie/zielone-kredyty-na-zmiany-w-twojej-firmie.
- Złożenie wniosku o zielony kredyt jest również możliwe bezpośrednio w oddziałach banku.
Po sprawdzeniu zdolności kredytowej i pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o kredyt bank przeleje kwotę kredytu na konto Twojej firmy.
https://www.bnpparibas.pl/blog/zadbaj-o-srodowisko-i-zyskaj-kredyt-czyste-powietrze-rrso-572
Zielone zmiany są możliwe. Nawet bez wielkich nakładów
Pamiętaj, że nawet jeżeli nie zamierzasz teraz inwestować pieniędzy w proekologiczne zmiany w firmie i tak możesz wprowadzić zasady, które pozwolą Tobie i pracownikom być bardziej eko. Oto przykłady:
- Nie musisz, nie drukuj – starajcie się ograniczać ilość zużywanego papieru do drukarki.
- Kupujcie ekologiczne materiały biurowe, np. papier z recyklingu.
- Pijcie przefiltrowaną kranówkę, ograniczając zużycie plastikowych butelek w biurze.
- Dojeżdżajcie do pracy rowerami lub komunikacją miejską.
To tylko kilka rozwiązań, które mają szanse szybko przyjąć się w Twojej firmie przy bardzo małym nakładzie kosztów.
O szczegóły oferty (w tym oprocentowanie i całkowite koszty zielonych kredytów) zapytaj doradców w oddziałach lub pod numerem telefonu: +48 500 970 345 (opłata za połączenie zgodnie z cennikiem operatora). Rozważ inwestycję w zielone zmiany w swojej firmie. Sfinansuj projekt kredytem w Banku BNP Paribas.
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie reklamowy i informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.