„Dream Up” to program Grupy BNP Paribas realizowany obecnie w 29 krajach, zainicjowany i finansowany przez BNP Paribas Foundation w Paryżu. Działania lokalnych jednostek Grupy łączy wspólna idea edukacji przez aktywność artystyczną skierowanej do grup wrażliwych.
W ramach programu Fundacja BNP Paribas organizuje w Polsce zajęcia muzyczne z profesjonalistami oraz wspiera rozwój osobisty i społeczny dzieci i młodzieży z placówek społecznych. Trwa 4 edycja programu.
IV EDYCJA PROGRAMU DREAM UP (2024-2026)
Dziewczyńska Grupa Bębniarska- dziewczynki z doświadczeniem uchodźczym i migracyjnym.
OPERATOR: Stowarzyszenie „Dla Ziemi"
Stowarzyszenie „Dla Ziemi” od 2009 roku pracuje z i na rzecz osób z doświadczeniem migracji, w tym uchodźstwa, przebywających na Lubelszczyźnie. Swoją misję realizuje poprzez działania integracyjne, tj. nauka języka polskiego jako obcego, kursy zawodowe, zajęcia wyrównawcze dla dzieci, zatrudnianie asystentów międzykulturowych itp. Organizacja prowadzi także centrum pomocowe w Lublinie oraz sklep społeczny, z którego dochody wspierają osoby uchodźcze. Dziewczęcą Grupę Perkusyjną prowadzi Tomasz Kozdraj. Jego zajęcia muzyczne przeznaczone są dla dzieci przebywających w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie.
- Regularne bezpłatne zajęcia muzyczne Dziewczyńskiej Grupy Bębniarskiej.
- Nauka gry na instrumentach oraz śpiewu.
- Wspólne koncertowanie.
III EDYCJA PROGRAMU DREAM UP (2021-2023)
Dzieci i młodzież uczęszczające do świetlic na terenie Warszawy i Sejn.
OPERATOR: Fundacja Wspólnota Dźwięków!
Fundacja pracuje ze społecznościami, dziećmi i dorosłymi, które mierzą się z różnymi trudnościami i wykluczeniami. Fundacja wykorzystuje twórczość i muzykę jako narzędzie do wprowadzania zmain o charakterze psychologicznym, społecznym i politycznym w życiu jednostek i społeczeństwa. Zależy nam na wzmacnianiu sprawczości, pewnosci siebie i wytrwałości w procesie. Działania twórcze sprzyjają postawom otwartości i współpracy, pomagają wyrażać i reinterpretować kulturę, a także modelować postrzeganie świata. Zaangażowanie twórcze traktujemy jako środek ukazywania i przezwyciężania problemów społecznych i indywidualnych. Fundacja działa w nurcie sztuki społecznie zaangażowanej, przede wszystkim w obszarze muzyki.
- Regularne bezpłatne zajęcia muzyczne.
- Nauka gry na instrumentach oraz śpiewu.
- Wspólne koncertowanie
W ciągu 3 lat przeprowadzono ponad 630 godzin zajęć muzycznych, zorganizowano warsztaty muzyczne i integracyjne, zagrano 7 koncertów dla publiczności.
II EDYCJA PROGRAMU DREAM UP (2018-2021)
Dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat, w tym uczestnicy I edycji programu
OPERATOR: Centrum Promocji Kultury Praga-Południe
- Regularne bezpłatne zajęcia muzyczne z profesjonalistami – czynnymi zawodowo muzykami z doświadczeniem pedagogicznym.
- Nauka gry na instrumentach (m.in. flety, gitary, ukulele, skrzypce, djemble, bongosy) oraz śpiewu.
- Koncertowanie podczas imprez i wydarzeń kulturalnych na Pradze-Południe.
- Zbudowanie stałego zespołu muzycznego - Praskiej Orkiestry Dream Up - oraz nagranie płyty długogrającej (premiera odbyła się w czerwcu 2021 roku).
W ciągu 3 lat udało się przeprowadzić ponad 3 480 godzin zajęć muzycznych, zorganizować 3 warsztaty muzyczne i integracyjne, zagrać 4 koncerty dla publiczności, nakręcić 31 filmików i teledysków oraz wydać płytę długogrającą.
I EDYCJA PROGRAMU DREAM UP (2015-2018)
Dzieci i młodzież uczęszczająca do praskich ognisk wychowawczych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz Centrum Wspierania Rodzin Rodzinna Warszawa.
OPERATOR: Fundacja Muzyka jest dla Wszystkich
- Regularne bezpłatne zajęcia muzyczne z profesjonalistami – czynnymi zawodowo muzykami z doświadczeniem pedagogicznym organizowane w świetlicach TPD i CWR.
- Udział dzieci i młodzieży w koncertach muzycznych m.in. w Filharmonii Narodowej oraz podczas Festiwalu Szalone Dni Muzyki w Warszawie.
- Udział dzieci i młodzieży w koncertach zespołu Filharmonii Narodowej odgazowanych w świetlicach TPD i CWR.
- Letnie obozy muzyczne w Serocku dla najbardziej zmotywowanych uczestników.
W ciągu 3 lat udało się przeprowadzić ponad 1 500 godzin zajęć muzycznych oraz zorganizować 3 obozy muzyczne i 34 koncerty Filharmonii Narodowej w świetlicach.
Partnerzy PROGRAMU