DLA STUDENTÓW-EK / ABSOLWENTÓW-EK

Jesteś przyszłością zmieniającego się świata

Pierwsze kroki na rynku pracy są ważne i dlatego warto dobrze przemyśleć swoja decyzję.

Jeżeli jesteś studentem/studentką lub absolwentem/absolwentką i chcesz się rozwijać pod okiem ekspertów i ekspertek z różnych obszarów, sprawdź co możemy Ci zaoferować!

Rekrutacja na praktyki i staże w Banku BNP Paribas otwarta!

Młoda dziewczyna z tatuażami siedząca w kawiarni.

Program praktyk i staży – to program skierowany przede wszystkim do studentek/studentów i absolwentek/absolwentów. Celem programu jest przełamywanie stereotypów dotyczących pracy w bankowości poprzez pokazywanie różnorodności obszarów zatrudnienia, kompetencji, potencjalnych ról oraz ich charakteru.

Praktyki i staże pozwalają poznać Bank BNP Paribas od środka i przybliżyć codzienność naszej pracy i poznać zespoły, które tworzą społeczność bankową. To również przestrzeń do poznania naszych wartości, którymi kierujemy się na codzień w naszych działaniach.

Podczas praktyk i staży uczestniczki i uczestnicy mają szansę na zdobycie wiedzy z zakresu bankowości poprzez czynny udział w zadaniach i projektach danego obszaru pod okiem osób mentorskich.

Praktyki i staże odbywają się, w zależności od lokalizacji, w formie stacjonarnej, zdalnej oraz hybrydowej. W ramach programu przygotowany jest cykl webinarów oraz warsztatów o tematyce biznesowej oraz rozwojowej. Przykładowe tematy to „Marka osobista w mediach społecznościowych”, „Wprowadzenie do Agile”, "Rynki Finansowe, transakcje pochodne i inne ciekawostki” czy „Design Thinking.

Młoda dziewczyna siedzi przy biurku i patrzy w monitor laptopa.

O PROGRAMACH

PROGRAM PRAKTYK


Czas trwania:

2 miesiące


Terminy:

I termin: lipiec - sierpień

II termin: sierpień - wrzesień

III termin: październik - listopad


Rodzaj umowy:

umowa zlecenie


Forma pracy:

Zdalna/hybrydowa – Centrala

Stacjonarna – Sieć Sprzedaży

PROGRAM STAŻOWY


Czas trwania:

6 miesiący


Terminy:

I termin: lipiec - grudzień


Rodzaj umowy:

umowa zlecenie


Forma pracy:

Zdalna/hybrydowa – Centrala

Stacjonarna – Sieć Sprzedaży



BENEFITY

Zapoznanie się z funkcjonowaniem dużej organizacji finansowej w praktyce poprzez wykonywanie realnych zadań biznesowych.

Opieka osoby mentorskiej, czyli kolegi/ koleżanki z zespołu wprowadzającego do wykonywanych zadań oraz udzielającego informacji zwrotnej. Mentor/mentorka będzie Twoim wsparciem przez cały czas trwania programu.

Spotkania z opiekunką/opiekunem HR, podczas których otrzymasz przestrzeń, by podzielić się wrażeniami z dotychczasowej współpracy.

Szkolenia, webinary i konkursy dla wszystkich uczestników i uczestniczek w trakcie trwania programu.

Zdobycie doświadczenia zawodowego poprzez wykonywanie ciekawych zadań w ramach indywidualnych praktyk i staży.

Certyfikat ukończenia programu praktyk / stażu.

REKOMENDACJE

„Ostatnie dwa miesiące spędzone w Zespole Raportowania dały mi możliwość zdobycia nowych umiejętności oraz utrwalenia tych zdobytych na studiach, nawiązania nowych znajomości a także wzięcia udziału w interesujących warsztatach dotyczących m.in. budowania marki osobistej oraz design thinking ...dostałam szansę rozwoju oraz zdobycia wiedzy z zakresu bankowości - szansę, którą starałam się jak najlepiej wykorzystać i która mam nadzieję zaowocuje w przyszłości„

AgataPraktykantka w Biurze informacji Zarządczej

„Te dwa miesiące minęły zdecydowanie za szybko... To zdanie przychodzi mi na myśl, kiedy wspominam czas letnich praktyk w Biurze Wsparcia Sieci i Komunikacji Bankowości MSP i Korporacyjnej BNP Paribas Bank Polska. Te (tylko i aż) dwa miesiące pracy wśród wielu inspirujących osób z całą pewnością wzbogaciły moje doświadczenie zawodowe. Wierzę, że wiedza i umiejętności zdobyte w BNP Paribas zaowocują i pomogą mi rozwijać się dalej.”

SandraPraktykantka w Biurze Wsparcia Sieci i Komunikacji

OD NASZYCH PRAKTYKANTÓW I PRAKTYKANTEK

Młoda, uśmiechnięta studentka.

Przeczytaj również

  • Poradnik zawodowy. Diagnoza – część pierwsza

    Przedstawiamy Poradnik zawodowy, opracowany we współpracy ze specjalistami z Departamentu HR, BNP Paribas Bank Polska S.A. Poradnik zawodowy składa się z pięciu części, które będą cyklicznie publikowane na blogu Banku BNP Paribas. Zapraszamy na jego pierwszą odsłonę. Karierę zawodową warto zaplanować. Pomocny może się okazać Plan Kariery. To strategia, która ułatwi Ci wizualizację działań, które […]

    Czytaj więcej
    Poradnik zawodowy. Diagnoza – część pierwsza
  • Dobre CV, czyli jakie? Poradnik zawodowy – część druga

    Zanim wyślesz aplikację na dane stanowisko powinieneś stworzyć dokument, który pozwoli rekruterowi poznać Cię trochę lepiej, jeszcze przed spotkaniem. Przedstawione poniżej wskazówki pokażą Ci, na co zwrócić uwagę, czego unikać i jak zwiększyć swoją szansę na zatrudnienie u danego pracodawcy poprzez przesłane dokumenty.   10 kroków do dobrego CV Zastanów się, w jaki sposób chcesz […]

    Czytaj więcej
    Dobre CV, czyli jakie? Poradnik zawodowy – część druga
  • Jak szukać pracy? Poradnik zawodowy – część trzecia

    Miejsc, w których można szukać ofert pracy przybywa. Choć rzadziej chodzi się dziś do Urzędów Pracy, czy szuka ofert w lokalnej prasie, nie zaszkodzi zajrzeć do rożnych źródeł i sprawdzić co mają do zaoferowania. Jeśli jesteś studentem, sprawdź  działalność Biura Kariery na swojej uczelni. Szeroki dostęp do niezliczonej ilości ofert pracy daje Internet. Możesz szukać […]

    Czytaj więcej
    Jak szukać pracy? Poradnik zawodowy – część trzecia
  • Jak budować wizerunek i skutecznie rozmawiać? Poradnik zawodowy – część czwarta

    Sukces budujesz jeszcze przed rozmową. Ważne jest dobre przygotowanie. 1. Pytania zadawane przez Rekrutrów mogą się powtarzać i część z nich znajdziesz w Internecie, czy poradnikach. Istotne jest, aby Twoje odpowiedzi były nieszablonowe i zgodne z prawdą. Doświadczony rekruter pozna odpowiedź z poradnika. Tak, my też czytamy te artykuły i oglądamy filmy na YouTube. 2. […]

    Czytaj więcej
    Jak budować wizerunek i skutecznie rozmawiać? Poradnik zawodowy – część czwarta
  • Gdzie szukać szkoleń? Poradnik zawodowy – część piąta

    Szkolenia to prosty sposób na zdobycie nowych kwalifikacji zawodowych i zwiększenie swojej konkurencyjności na rynku. W wielu z nich można uczestniczyć bezpłatnie. Jeżeli pracodawca nie stwarza nam możliwości rozwoju, a chcemy zdobyć nowe umiejętności, możemy poszukać szkoleń na własną rękę. Informacje o szkoleniach w Polsce są rozproszone. Można znaleźć je w mediach społecznościowych (np. Facebook), […]

    Czytaj więcej
    Gdzie szukać szkoleń? Poradnik zawodowy – część piąta